Skip to Content

Anasayfa / 6. Sinif Matematik Calisma Kitabi Cevaplari Dörtel Yayıncılık / 6. Sınıf Dörtel Yayıncılık Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22 2013-2014-2012
Kısa Özet Hakkında Bilgi: 6. Sınıf Dörtel Yayıncılık Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22 2013-2014-2012, 6. Sinif Matematik Calisma Kitabi Cevaplari Dörtel Yayıncılık 6. Sınıf Dörtel Yayıncılık Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22 6. Sınıf Matematik çalışma kitabı cevaplarını aşağıda düzenli olarak yayınlıyoruz. Cevapların ödevi hakkında bilgi uzun cevaplar ayrıntılı, 2013 2014 çalışma kitabı ders kitabı tüm cevaplar bütün hepsi ile ilgili bilgiler detaylı ...

6. Sinif Matematik Calisma Kitabi Cevaplari Dörtel Yayıncılık

6. Sınıf Dörtel Yayıncılık Matematik Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22

6. Sınıf Matematik çalışma kitabı cevaplarını aşağıda düzenli olarak yayınlıyoruz. Cevapların doğruluğu kesin değildir. Sizler matematik çalışma kitabınızın cevaplarını yaptıktan sonra buradan cevapları istediğiniz sayfayı tıklayarak karşılaştırabilirsiniz. 

2013-2014 Eğitim- Öğretim yılında okutulacak olan 6. Sınıf Matematik Dörtel Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları verilmiştir.5. Soru:
aşağıdaki etkinliği sırasıyla anlatınız.
Açıortay çizim aşamaları anlatımı.

Bir BAC açısı çizip,
bu açının A köşesine pergelimizin sivri ucunu koyup açının iki ışınını kesen bir yay çizilir. Kesişim noktaları D ve E diye adlandırılır.
Pergelimizin sivri ucu E noktasına batırıp açının iç bölgesinden bir yay çizilir. Pergelin açıklığını bozmadan sivri ucunu D noktasıuna batırıp önce çizdiğimiz yayla kesişen bir yay daha çizelim. Yayların kesişim noktalarını F ile adlandıralım.
AF ışını, BAC açısının açıortayıdır. Böylece BAC açısının iki eş açıya ayırmış oluruz. 

Not: Bir açının açıortayı, ucu bu açının köşesi olan ve bu açının iç bölgesinde bulunan ışındır.

DÖRTEL YAYINCILIK ÇALIŞMA ANASAYFA

Sizler cevaplarınızı yapmadan direk olarak buradan bakmayın. Önce yapıp sonra buradan takip ederseniz, karşılaştırırsanız daha iyi öğrenmiş olacaksınız.

2013-2014 Eğitim Öğretim yılını başarılı bir şekilde geçirmeniz dileğiyle…

Sponsor Bağlantılar


İlgili Diğer Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları

İlk Yorum Yazan Siz Olun!

Yorum Yazın

Current month ye@r day *